Kui veel mõningad aastad tagasi oli nutikellade valik väike ning ka nende poolt pakutavad võimalused piiratud, siis nüüd on nutikate ajanäitajate valik läinud suureks ja pakutavaid võimalusi on seinast-seinani. Kuidas teha enda jaoks õige valik?Pulsi ja stressi mõõtmine, sammude ja kalorite lugemine, une ja joodud kohvi koguse jälgimine, erinevad terviseprogrammid, kõnedele vastamine ja palju muud. Mõni nutikell pakub nendest funktsioonidest vaid üksikut ning mõni paljusid korraga. Kuidas kõiges selles orienteeruda ja mida uut nutikella ostes üldse silmas pidada?Personaalne abimees kõiges või ainult sporti tehes?Paljud nutikellad suudavad väga edukalt asendada personaaltreenerit sportimisel. Nad jälgivad täpselt kasutaja aktiivust, pulssi, samme, eelnevaid saavutusi ja tulemusi ning suudavad kõige selle põhjal koostada uusi treeningprogramme ja eesmärke. Lisaks suudavad nad sinna juurde arvestada

Disain

Igapäevaseks kasutamiseks mõeldud nutikellad võiksid ka head välja näha ning heale disainile pööravad ka tootjad üha rohkem tähelepanu. Seda lihtsal põhjusel, et treeningul ei ole tarvis, et kell oleks uhke nahkrihmaga, vaid see peab olema funktsionaalne. Samas õhtul välja minnes sobib käele paremini midagi viisakat, seega kummist rihm tasub välja vahetada.

Aku kestvus ja laadimine

Keskmise nutikella aku peab vastu umbes kaks päeva. Olenevalt muidugi selle kasutamise aktiivsustest ning töötavatest funktsioonidest. Siiski leidub ka mudeleid, mille aku on vastupidavam. Lisaks tasub uurida aku laadimise võimalusi. Paljusid nutikelli tuleb laadida juhtmega, kuid mitmete puhul on võimalik ka eriti mugav juhtmevaba laadimine.

Hind

Nutikellade hinnad kõiguvad suurel määral olenevalt milliseid funktsioone seade pakub, kas tegemist on värvilise ekraaniga, milline on veekindlus jne. Seega tasub kella valida mitte hinna järgi vaid pigem just funktsioonide põhjal, mida endale vajalikuks pead. Kas hakkad kella kandma ainult sportimisel või igapäevaselt? Millist veekindlust vajad? Kui oluline on disain? Kindlasti tasub alati silmad lahti hoida ka eripakkumiste osas.

Rakendused

Kas oled rahul tootja poolt pakutud programmide ja rakendustega või tahad midagi rohkemat? Osad nutikellad tulevad rakendustega, mida muuta ei saa, aga on ka seadmeid, mille puhul saad teha ise valikuid, kas soovid rakendusi sportimiseks, matkamiseks, mootorispordi või millegi muu harrastamiseks.

Jäta kommentaar

Sinu e-maili ei näidata avalikult.

preloader